info@yerelyonetimler.com.tr

SİVAS KANGAL BELEDİYESİ - KANGAL ULAŞIMDA ATAĞA GEÇTİ...

Anasayfa > Haberler

SİVAS KANGAL BELEDİYESİ - KANGAL ULAŞIMDA ATAĞA GEÇTİ...

14.10.2018

Kangal’ı önemli bir ulaşım durağı haline getirecek olan Otobüs Terminali için geri sayım başladı. Belediye Başkanı Mehmet Öztürk,Otobüs terminali Kangal’ın ekonomik hayatına önemli bir katkı sağlayacak dedi.

Kangal’ın Sivas-Malatya karayolu üzerinde bulunduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, ‘’İlçemiz Sivas’a 90 km Malatya’ya ise 170 km uzaklıkta yer almaktadır. Bu nedenle Sivas-Malatya karayolları istikametinde giriş çıkış yapılabilecek önemli bir kesişim noktasıdır. Kangal’ın konumunu ekonomiye katkı ve istihdam alanı oluşturmak adına kullanabileceğimize karar verdik.

Kangal ilçesinin İpek Yolu güzergahında Doğu ve Güneydoğu Anadolu'yu birbirine bağlayan merkezi bir noktada olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, "Malatya ve Kayseri ile komşuyuz. Diğer taraftan Divriği Ulu Cami ve Gürün Gökpınar Gölü yanı başımızda. Bir çalışma başlattık. İlçemiz için çok mükemmel olacak. Ulaşımla ilgili son dönemlerde Yağdonduran Tünelimizde tüpün bir tanesi bitti, diğeri devam ediyor. Demiryolu Kangal istasyonumuz yeni hayata geçti. Raybüs ve demiryolu bağlantısı ile bu faal durumda. Diğer taraftan bölünmüş yolumuz da 2018 yılında bitecek." dedi.

Kangal sınırları içerisinde düzenli bir otogarın bulunmadığını belirten Başkan Öztürk, ‘’Belediye bütçemiz tarafından karşılanacak olan Kangal Otobüs Terminali projesi için 2017 yılında harekete geçtik.  Şehitler Kalesi’nin yakınında bulunan 3 bin 191 metrekarelik alana inşa edilen terminal için belediyemiz

YEREL YÖNETİMLER DERGİSİ

SAYI : 146

YEREL YÖNETİMLER PROJELER

FOTOĞRAF GALERİSİ

VİDEO GALERİSİ