info@yerelyonetimler.com.tr

SİVAS BELEDİYESİ ALT GEÇİTLER TRAFİĞE NEFES ALDIRDI

Anasayfa > Haberler

SİVAS BELEDİYESİ ALT GEÇİTLER TRAFİĞE NEFES ALDIRDI

28.10.2018

Artan araç sayısıyla birlikte şehir trafiğinin yoğunlaşması, Sivas Belediyesi’ni alternatif çözüm yolları aramaya yöneltti. Yeni yollar, köprüler, tünel gibi projelere ilave olarak alt ve üst geçit projeleri de şehrin farklı bölgelerinde uygulanarak hem araç hem de yaya trafiğinin rahatlamasını sağladı. Sivas’ta Belediye eliyle iki yılda 5 farklı alt ve üst geçit projesi tamamlandı.

Halfelik Kavşağı Alt Geçidi

Şehirdeki ilk battı-çıktı diye tabir edilen alt geçit çalışması Halfelik Kavşağı’nda tamamlandı. Yapılan projeyle, Yenişehir-Sanayi arasındaki yol, Aksu’nun her iki tarafından karşılıklı yer altına alınarak bölgedeki trafik yoğunluğu ortadan kaldırılmış oldu.

Gazi Lisesi Kavşağı Alt Geçidi

Proje sayesinde, Esentepe mevkiinden gelen araçlar kavşak trafiğine takılmadan alttan Kümbet mevkiine direkt geçebiliyor. Kuzey trafik aksının önemli bir noktası olan alt geçitle, Zübeyde Hanım Caddesi, Buhara Caddesi, Plevne Caddesi ve Başbağlar Caddesi’nin kesiştiği kavşakta trafik akışı dört yoldan kesintisiz sağlanırken sıkışıklığın da önüne geçilmiş oldu.

Yukarı Tekke Kavşağı Alt Geçidi

İstiklâl Caddesi'nden gelen araçlar doğrudan Yukarı Tekke Kavşağı'nın altından 80. Yıl Bulvarı'na geçebiliyor. Ters istikametten gelen araçlarda yine kavşağın altından İstiklâl Caddesi'ne bağlandı. Kavşağın üst kısmı ise Yukarı Tekke ve Türkistan Caddesi'nin bağlantısının yanı sıra dört yoldan trafik akışını sağladı. Alt geçit projesi kapsamında kavşaktaki bağlantı yolları da genişletildi. Başkan Sami Aydın daha güzel bir Sivas için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyor. Bu çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen Başkan Sami Aydın kentin alt yapı çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor

YEREL YÖNETİMLER DERGİSİ

SAYI : 146

YEREL YÖNETİMLER PROJELER

FOTOĞRAF GALERİSİ

VİDEO GALERİSİ