info@yerelyonetimler.com.tr

KAYSERİ FELAHİYE BELEDİYESİ - 40 YILLIK HAYAL GERÇEK OLUYOR

Anasayfa > Haberler

KAYSERİ FELAHİYE BELEDİYESİ - 40 YILLIK HAYAL GERÇEK OLUYOR

14.10.2018

Felahiye İlçesi’nde 40 yıllık hayal gerçek oluyor. Kayseri ile Felahiye arası 60 km’lik olan mevcut yol şuan alternatif yol olarak Göğdere yolunun hayata geçmesiyle birlikte 38 km’ye düşecek.

Göğdere yolunun yıllardır yapılamadığını dile getiren Başkan Vural Coşkun, “ Cumhuriyet tarihinde yapılan yollar, benim başkan olduğum dönemde yeniden masaya yatırılarak karayolları standartlarında yapılacak.” dedi. Coşkun, İlçemiz için 40 yıldır beklenen Göğdere yolunun müjdeli haberini Karayolları 6. Bölge Müdürümüz Şenol Altınok verdi. Bizim için büyük önem arz eden Göğdere Yolu 2018 yatırım programına alındı. 25 km’lik yolumuz 2021 yılında tamamlanacak. Proje bedeli ise 25 milyon TL. 2018 yılı için yatırıma ayrılan bedel şuan için 2 milyon TL’dir.  Yıllardır sözü ile hikâyeye dönen yol sonunda projesi bitim aşmasındadır.   Proje olmadan hiçbir şey olmaz, çok şükür bu da bize nasip oldu, ilçemiz için hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı.

Kayseri-Felahiye Arası Ulaşım 38 Km’ye Düşecek

“Bu yolumuzun hayata geçirilmesiyle birlikte şuan mevcutta kullandığımız 60 km’lik yolumuz 38 km’ye düşecek.” diyen Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun, “Şuan kullanılan yolumuz yüzde 8 eğimli, havaleli araçların geçemediği çevre illeri dolandığı, 3.30 cm hemzemin geçidi bulunan, karayolları standartlarına uymayan bir yoldu. Yatırım programına alınan yolumuzda eğim en fazla yüzde 5’e düşecek. Bir kısmı bölünmüş bir kısmı ise

YEREL YÖNETİMLER DERGİSİ

SAYI : 146

YEREL YÖNETİMLER PROJELER

FOTOĞRAF GALERİSİ

VİDEO GALERİSİ