info@yerelyonetimler.com.tr

ESKİŞEHİR SEYİTGAZİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Anasayfa > Haberler

ESKİŞEHİR SEYİTGAZİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK

14.10.2018

Seyitgazi Belediyesi tarafından hazırlanan ‘’Eski Köy Okulları Hayat Buluyor, Frig Vadisi Canlanıyor’’ projesi TANAP hibe programından yararlanmaya hak kazandı. Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte Seyitgazi’nin cazibe merkezi olacağını belirten Başkan Hasan Kalın, ‘’İlçemize yeni bir kentsel vizyon kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz’’ dedi.

Seyitgazi’nin gelişimi ve kalkınması için gecelerini gündüzlerine katarak çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Hasan Kalın, belediyecilik ve hizmet alanında önemli işlerin altına imza attıklarını söyledi. Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) kapsamında hibe yardımı almaya hak kazandıklarını belirten Başkan Kalın, ‘’Seyitgazi’yi öncü ve örnek projelerin hayata geçirildiği bir merkez haline getirmek istiyoruz. Bu kapsamda TANAP’a ‘’Eski Köy Okulları Hayat Buluyor, Frig Vadisi Canlanıyor’’ projemizi sunduk. Hibe yardımı almaya hak kazandığımız projemiz sayesinde 17 köy okulumuz tadilattan geçirilerek yenilenecek. Ayrıca, bölgemizde yaşayan halkımıza hizmet veren sosyal donatılar dönüştürülerek geliştirilecek. Sosyal alan oluşturulması, lokal spor faaliyetlerinin desteklenmesi, ilçemizdeki agro turizm altyapısının geliştirilmesi ve halihazırda var olan turizm potansiyelinin arttırılması gibi çalışmalar yürüteceğiz’’ diye konuştu.

*Seyitgazi Belediyesi' "Eski Köy Okulları Hayat Buluyor, Frig Vadisi Canlanıyor" projesi kapsamında TANAP'dan  hibe almaya hak kazandı.

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP), TANAP güzergâhı

YEREL YÖNETİMLER DERGİSİ

SAYI : 146

YEREL YÖNETİMLER PROJELER

FOTOĞRAF GALERİSİ

VİDEO GALERİSİ