info@yerelyonetimler.com.tr

KAHRAMANMARAŞ’IN EN BÜYÜK GENÇLİK MERKEZİ

Anasayfa > Haberler

KAHRAMANMARAŞ’IN EN BÜYÜK GENÇLİK MERKEZİ

28.10.2018

Geleceğe yapılan en önemli yatırımın gençlere yapılan yatırım olduğunu dile getiren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, bu kapsamda Kahramanmaraş’ın en büyük gençlik merkezine ilçede inşa ettiğini aktardı.

Sosyal ve kültürel projelerin öncüsü Dulkadiroğlu Belediyesi, eski Namık Kemal Pazar yerinin bulunduğu alanda Kahramanmaraş’ın en büyük gençlik merkezini inşa ediyor. Bu önemli eserin Kahramanmaraş gençliği için öneminin büyük olduğunu aktaran Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, geleceğin teminatı olan gençlere yaptıkları yatırımın en doğru yatırımlardan olduğunu söyledi.

Kaba inşaatı tamamlanan proje hakkında detaylı bilgiler veren Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Geleceğimiz olan gençlerimiz için her türlü projeyi geliştiriyor ve hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda Kahramanmaraş’ın en büyük gençlik merkezini inşa ediyoruz. Şuanda Namık Kemal eski Pazar yerine yaptığımız gençlik merkezimiz Kahramanmaraş’ın en büyüğü olma özelliğini taşıyor. Bu gençlik merkezimizde geleceğimizin teminatı olan gençlerin eğitimiyle alakalı her türlü projeyi hayata geçireceğiz. Gençlik merkezimiz bin 700 metre kare alan üzerine 4 katlı olarak inşa ediyoruz. Toplamda 5 bin 800 metrekare oturum alanına sahiptir.”

Gençlik Merkezinin Kütüphanesi Bilgi Bankası Olacak :Gençlik merkezimizde çok özel bir kütüphane alanı bulunacak. Bu kütüphanemizde gençlerimiz her türlü bilgiyi elde edebileceklerdir. Özellikle tarihi ve kültürel değerlerimizi gençlerimize en güzel şekilde aşılamayı hedefliyoruz. Kütüphanemiz gençlik merkezimizin zemin katında planlı durumdadır.

Gençlik Merkezinde Bir İlk Cep Sinema: Gençlik merkezi içerisinde sosyal açıdan da önemli projeler var. Bu projelerin de başında cep sineması geliyor. Cep sinemayla gençlerimizin sınav stresini azaltmayı ve merkezde güzel vakit geçirmelerini istiyoruz. Birinci katımızda iki adet bu cep sinemasından bulunacak. Gençlerin teknolojik gelişimleri için de iki adet bilişim atölyesi, kafeterya ve açık oyun alanları bulunacak. Gençlerimiz merkezimizde en güzel şekilde vakit geçirebileceklerdir.

Sistemli Bir Yönetim Oluşturulacak: Gençlerimizin bu tesisten en iyi şekilde faydalanmaları için özel bir yönetim oluşturacağız. Alanında uzman eğitmenlerimiz gençlere bu güzel tesiste hizmet verecekler. Gençlerin geleceğin teminatı olduğu bilinciyle hareket edecekler. Bu kapsamda ikinci katımızda yönetim ve idari bilimler olacak. Arıca eğitmen odaları, etüd odaları ve çeşitli aktivite ve atölyelerde bu katta olacak. Yine ikinci katta 240 kişilik bir de kongre salonumuz bulunacaktır.

Altı Otopark Ve Pazar Yeri Olacak: Bu özel projede güzel bir de detay düşündük. Eski Pazar yerimize inşa ettiğimiz gençlik merkezimi hafta sonları daha verimli kullanmak amacıyla dizayn ettik. Pazar günleri gençlik merkezimizin otopark kısmı Pazar yeri olarak kullanılacak. Kalan günlerde ise alan otopark olarak gençlik merkezine ve çevreye otopark olarak hizmet edecek.

YEREL YÖNETİMLER DERGİSİ

SAYI : 146

YEREL YÖNETİMLER PROJELER

FOTOĞRAF GALERİSİ

VİDEO GALERİSİ