info@yerelyonetimler.com.tr

BÜYÜKŞEHİR İLE DEMİRYOL-İŞ SENDİKASI’NIN GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR

Anasayfa > Haberler

BÜYÜKŞEHİR İLE DEMİRYOL-İŞ SENDİKASI’NIN GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR

12.11.2020

BASIN BÜLTENİ

Başvuru: 0 (222) 211 55 00 / 1218

Geçtiğimiz günlerde belediye iştiraki olan ESPARK’ın 3 bine yakın emekçisi için toplu iş sözleşmesi imzalayan Büyükşehir Belediyesi, ESTRAM bünyesindeki emekçiler için de Demiryol-İş Sendikası ile görüşmeleri sürdürüyor.

696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile belediye şirketlerinde daimi işçi olarak istihdam edilen, ancak 3 yıla yakın süredir kararnamedeki haklar dışında herhangi bir haktan faydalanamayan 3 bine yakın işçinin ekonomik ve sosyal haklarında iyileştirmeye giden Büyükşehir Belediyesi, ESTRAM bünyesindeki personel için de görüşmelere devam ediyor. Demiryolu İş Sendikası ile görüşmelerin sürdüğünü ve sendikaya gerekli teklifin yapıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, sendika tarafından teklifin kabul edilmesi halinde yaklaşık 800 emekçinin toplu iş sözleşmesinden faydalanacağını ifade ettiler.

Büyükşehir Belediyesi bürokratları, ESTRAM yetkilileri ve Demiryol İş Sendikası’nın yetkililerinin katıldığı görüşmelerde personelin alacağı zam ve sosyal hakların da yapılacak iyileştirmeler görüşülüyor.

 

YEREL YÖNETİMLER DERGİSİ

SAYI : 146

YEREL YÖNETİMLER PROJELER

FOTOĞRAF GALERİSİ

VİDEO GALERİSİ