info@yerelyonetimler.com.tr

ZABITADAN DİLENCİ OPERASYONU

Anasayfa > Haberler

ZABITADAN DİLENCİ OPERASYONU

17.07.2019

Bursa İnegöl Belediyesi Zabıta ekipleri Seyyar satıcı ve dilencilere karşı şehrin her noktasında mücadele ederken, özellikle Cuma namazı saatlerinde cemaat yoğunluğunun fazla olduğu cami ve civarlarında da denetim için tam kadro sahaya indi.
Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, muhtaca el uzatmayı görev bilen vatandaşların vicdanı ve dini duygularını kullanarak haksız kazanç elde eden dilencilere ve seyyar satıcılara yönelik gerçekleştirdiği operasyonlara aralıksız devam ediyor. Özellikle Cuma namazı çıkışlarında cami önlerini mesken tutan dilenci ve seyyar satıcılara karşı Zabıta Müdürlüğü ekipleri cemaat yoğunluğunun yaşandığı camilerde görevlendirilerek, cami önlerinde Cuma namazı öncesi ve sonrası denetim gerçekleştiriyor.


Denetimler Aralıksız Devam Edecek
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban tarafından yapılan açıklamada: Halkın vicdani değerlerini suiistimal eden dilencilere ve seyyar satıcılara karşı mücadelenin hız kesmeden devam edeceği, dilendiği tespit edilen dilencilerle, haksız kazanç elde eden seyyar satıcılar hakkında yasal işlem uygulanacağı belirtildi. İlçemizin her noktasında devam eden denetimlere ek olarak, bundan böyle her Cuma namazı öncesi ve sonrası cami önlerinde de denetimlere devam edileceği bilgisi verildi.

Zabıta ekipleri, vatandaşların duygularını istismar ederek dilenciliği meslek haline getirmiş kişilere itibar edilmemesi hususunda ilçe halkına da uyarıda bulundu.

YEREL YÖNETİMLER DERGİSİ

SAYI : 146

YEREL YÖNETİMLER PROJELER

FOTOĞRAF GALERİSİ

VİDEO GALERİSİ

Benimsediğimiz hizmet anlayışı, müşterilerimizin her koşulda memnuniyeti için her türlü çabayı göstermeyi taahhüt eder; Standart fiyat politikamız ile her müşteriye aynı iş için aynı fiyat yaklaşımını içerir.
İLETİŞİM BİLGİLERİ