info@yerelyonetimler.com.tr

ATAY: BAĞIMSIZLIK İNANCIMIZI 100 YIL ÖNCE HAYKIRDIK

Anasayfa > Haberler

ATAY: BAĞIMSIZLIK İNANCIMIZI 100 YIL ÖNCE HAYKIRDIK

05.09.2019

7 Eylül Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen Aydın Efeler Kurtuluş Etkinlikleri’nde Sivas Kongresi’nin 100. Yıldönümü kutlaması da yapıldı. Törende konuşan Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, “Sivas Kongresi’nin en önemli yanlarından birisi ilk kez herkesin bağımsızlık inancına hemfikir olması. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde mücadelenin yürütülmesi konusunda hemfikir oluyorlar. Bu çok önemli, eğer bu kararlar alınmasaydı başarı çok zor olabilirdi” dedi.

Kurtuluş Etkinlikleri kapsamında Sivas Kongresi’nin 100. Yılı Efeler Belediyesi ve Aydın Sivaslılar Derneği işbirliği ile anıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ülkenin bağımsızlığı, milli birlik ve beraberlik adına gerçekleştirilmiş en önemli adımı olan Sivas Kongresi’nin 100. Yılı büyük bir coşku ile Atatürk Kent Meydanı’nda kutlandı. Aydın Sivaslılar Derneği Başkanı Mukadder Özer’in açılış konuşmasını gerçekleştirdiği etkinlikler Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay ve Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay’ın katılımları ile gerçekleşti.

100. yılı kutlamanın gururunu yaşıyoruz diyen Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, “Atatürk’ün de Erzurum’da ki başarısından dolayı Sivas’ta ki bu kongre çok önemli. Bu kongreyi İngilizler yaptırmamak için ellerinden geleni yapıyor; Elazığ Valisine rüşvet verip, paşa yapıyorlar. Yine de birçok insan Atatürk’ü kolluyor ve bağımsızlık uğruna Sivas Kongresi gerçekleşiyor” dedi. Atay şöyle konuştu: “Sivas Kongresi ile ilgili önemli başka bir şey daha var; İlk kez herkesin bağımsızlık inancına hemfikir olması. İkinci bir heyet tarafından bu mücadelenin yürütülmesine karar veriyorlar ve o heyetin başkanlığına da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün olması konusunda hem fikir oluyorlar. Bu çok önemli, eğer bu kararlar alınmasaydı başarı çok zor olabilirdi. Bize bu günleri Cumhuriyeti ve bağımsızlığı bu özgürlüğümüzü kavuşturan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle, saygıyla anıyorum.”

YEREL YÖNETİMLER DERGİSİ

SAYI : 146

YEREL YÖNETİMLER PROJELER

FOTOĞRAF GALERİSİ

VİDEO GALERİSİ

Benimsediğimiz hizmet anlayışı, müşterilerimizin her koşulda memnuniyeti için her türlü çabayı göstermeyi taahhüt eder; Standart fiyat politikamız ile her müşteriye aynı iş için aynı fiyat yaklaşımını içerir.
İLETİŞİM BİLGİLERİ