info@yerelyonetimler.com.tr

‘’ İSRAF BİTTİ, HALKIMIZIN FAYDASINA ÇALIŞIYORUZ”

Anasayfa > Haberler

‘’ İSRAF BİTTİ, HALKIMIZIN FAYDASINA ÇALIŞIYORUZ”

09.08.2019

Giresun Belediyesi’nde çok ciddi bir borç yükü, kurumsal kimliği kaybolmuş bir yapı, işleyişi sıfıra inmiş bir belediye devraldık. Yaklaşık 300 milyonluk bu borç batağı kısa vadede kurumumuz adına büyük tehditler içeriyordu. Bizim öncelikle bu tehdidi ortadan kaldırmamız gerekiyordu. Son yaptığımız ödemelerle birlikte yaklaşık 80 milyonluk borç ödemesi gerçekleştirdik. Borç batağına saplanmış belediyemize önce nefes aldırdık. Artık borçlanan ve kaynaklarını kötüye kullanan bir belediye yapısı yok. Artık tasarrufu ön planda tutan ve vatandaşın parasını son kuruşuna kadar vatandaş için kullanan bir belediye yapısı var.

“TRAFİK SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ”

Şehrimizde acil müdahale bekleyen noktaları tespit ettik ve bu bölgelerde gerekli çalışmaları hemen başlattık. Kronikleşmiş çözülmemiş mahallelerimizde çalışmalarımıza hız verdik. Araç ve yaya trafiğinin daha sağlıklı ilerlemesi adına bu yıl ilk etapta tam 10 bin ton asfalt dökmeyi planlıyoruz. Bunun tabi ikinci üçüncü etabı da olacak. Şehrimizin yol ve trafik sorununu çözeceğiz. Yol ve kaldırım haricinde parke taşı döşeme, duvar çalışmaları ve yeni imar yolu açmak adına önemli çalışmalarımız olacak. Şehrimizin özellikle batı bölgesinde bu yönde çalışmalarımız oldu, bunu şehrin tamamına yayacağız. Her mahalleye eşit ve kaliteli hizmet götüreceğiz.

“ŞEHRİN ALTYAPISINI TEMİZLİYORUZ”

Şehrimizde altyapı adına önemli çalışmalar yaptık. Geçtiğimiz günlerde yağan şiddetli yağışlar esnasında bazı mahallelerimizde önemli altyapı sorunları ayyuka çıktı. Bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Özellikle Hacısiyam Mahallesi’nde önemli bir mağduriyet vardı. Bu bölgede altyapı adına yeni hatlar çekerek, sorunları ortadan kaldırdık. Sel baskınları ve su taşkınları gibi olayların yaşanmaması adına aciliyet bekleyen bölgelerde ciddi çalışmalar yaptık. Hazırlanan çalışma programı kapsamında şehir genelinde benzer çalışmalarımız devam edecek. Önce alt yapıyı, sonra da üst yapıyı koordineli olarak eksiksiz tamamlayacağız.

“SAHİLLERİMİZ HALKIMIZA AÇIK”

Vatandaşlarımızın en doğal hakkı olan sahillerin kullanımının tekrardan vatandaşlarımıza verilmesi adına önemli çalışmalar yapıyoruz. Şehrimizin batı kıyısındaki plajlar bölgesinde başlattığımız çalışmalar ile birlikte öncelikle kumsallarımızı temizliyoruz. Bu sayede hem sahillerimizde sahiplenilmiş ruhsatsız kaçak yapıları kaldırıyoruz hem de sahillerimizi ve kumsallarımızı yeniden halkımızın hizmetine sunuyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımız aralıksız sürecek.

 

 

“ARTIK MUHTARLARIMIZINDA MUHATABI VAR”

Vatandaşlarımızın talep ve şikâyetlerini daha hızlı bir şekilde iletmeleri adına belediyemiz bünyesinde Muhtarlık İşleri Müdürlüğü kurduk ve faaliyete geçirdik. Geçtiğimiz günlerde muhtarlarımızla bir araya geldik. Bu kurulan müdürlüğümüz muhtarlarımız tarafından da olumlu karşılandı. Arkadaşlarımız talep ve isteklerini değerlendirip en kısa sürede yerine getirecekler.

 

“YEŞİL GİRESUN VE TEMİZ BİR GİRESUN”

Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz şehir genelinin güzelleşmesi adına kendi seramızda ciddi bir çiçek üretimi yapıyor. Personel sayısını arttırıp, üretimi iki katına çıkardık. Yaz mevsiminde şehrimize gelen gurbetçilerimizin ve turistlerin rengârenk ve tertemiz bir Giresun görmeleri adına önemli çalışmalar yürütüyoruz. Turistik bölgelerimizde birçok müdürlüğümüz koordineli olarak çalışıyor. Gelen misafirlerimizin Giresun’dan döndükten sonra şehrimizin güzelliğinin yanı sıra temizliğinden de övgüyle bahsetmelerini istiyoruz.

“TEK TIKLA HİZMETİNİZDEYİZ”

Belediyemizi kurumsal bir kimliğe geçireceğiz demiştik. En ufak örneği verecek olursak elektronik imza sistemine geçiş sağlıyoruz. E-İmza sayesinde kurum içi iletişimi de geliştirmeyi hedefliyoruz. Bunun yanı sıra Belediyemiz Mobil Uygulamasını hayata geçiriyoruz. Burada ‘Çek Gönder’ özelliği ile vatandaşlarımız yaşamış olduğu sorunları tarafımıza fotoğraflayarak var olan sorun ilgili birimimizce hızlıca çözüme kavuşturulmasını hedefliyoruz. Belediye Meclislerinin canlı yayınlarını sosyal medya ve web sitemiz üzerinden her defasında canlı yayınlayarak şeffaf belediyecilik anlayışını ön planda tuttuk.

“DAHA MUTLU ŞEHİR İÇİN PROJELERİMİZİ HAZIRLIYORUZ”

Halkımıza söz verdiğimiz projelerin bürokratik işlemleri de devam ediyor. Arkadaşlarımızla birlikte projelerimizin alt yapı çalışmaları ve finans kaynaklarının sağlanması konusunda görüşmelerimiz sürüyor. Batlama ve Aksu Vadilerimizde Entegre Su Havzası Projesini hayata geçirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Aksu Mahallesi Uzuncakum Mevkiinde yapmayı düşündüğümüz Su Ürünleri Merkezi Projesi içinde bakanlıklarla temaslarımız devam ediyor. Bu projelerin altyapısını oluşturup, idari görüşmelerini sürdürüyoruz. Belediyemizde aciliyet bekleyen konuları aştıktan sonra verdiğimiz bütün sözleri tek tek yerine getireceğiz.

 “İYİ GÜNDE DE KÖTÜ GÜNDE DE YANINIZDAYIZ”

Mezarlıklar Müdürlüğü ekiplerimiz gece gündüz demeden sadece şehrimiz içerisinde değil ülkemiz genelinde hizmete devam ediyor. Bildiğiniz gibi Şehir Mezarlığı’nda artık defin için yer yok. Belediyemize ait yeni bir yerimiz oluştu ve bura ile ilgili önemli çalışmalar yaptık. Bütün hizmetlerimizi ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın iyi günde de kötü günde de her zaman yanında oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz.

“TÜKETEN DEĞİL ÜRETEN BİR BELEDİYE”

Yine bizim için olmazsa olmaz olan tüketen değil üreten bir belediye anlayışını sağlam temeller üzerine inşa edeceğiz. Her türlü uyarımıza rağmen çalışmayan arkadaşlarımızla yollarımızı ayıracağız. Biz emeğe ve alın terine büyük önem veriyoruz. Alın teriyle çalışan mesai arkadaşlarımızın haklarını sonuna kadar savunacak, alın teriyle çalışmayanlara ise asla müsamaha göstermeyeceğiz. Giresun Belediyesi’ni her yönüyle halkımıza layık kurumsal bir yapıda yönetmeye devam edeceğiz.

 

 

“YENİ SOSYAL ALANLAR”

Sosyal sorumluluk projelerine, kültüre, sanata ve spora değer verdik. Yazlık sinema, mahalle menlikleri ve kitap okuma etkinlikleri ile birlikte sosyal medya ve elektronik cihazlardan kurtulup bir arada kaynaşarak yaşamanın önemini hatırlattık. Sokak basketbolunu tekrardan hayata geçirerek, gençlerimizin yeteneklerini sergileyip, spor yapmalarını sağladık. Ekim ayından itibaren söyleşiler, anma ve saygı geceleri, dinletiler ve konserler yaparak şehrimizin kültür ve sanat hayatına renk katacağız. Şehrimiz ve şehrimizin semtleri hakkında kitaplar yayınlayacağız, çocuklarımız için bilgi evleri açacağız, gençlerimizin kaliteli zaman geçirebileceği mekanlar oluşturacağız. Üniversite öğrencileri için öğrenci kartları uygulamasını hayata geçirerek, eğitimlerine ve yaşamlarına destek olacağız.

“MARKA ŞEHİR”

Turizm alt yapımızı 6 ay içerisinde tamamlamış olacağız. Şehir içi rota uygulaması, tur otobüsleri durak alanları ve rehberlik hizmetini hayata geçireceğiz. Tır Parkı için Benim Şehrim Çarşısı hazır. Giresun mimarimizin önemli simgesi olan serentilerden bir çarşı kuracağız. Kısaca Giresun’u her yönüyle marka bir şehir haline getireceğiz.

YEREL YÖNETİMLER DERGİSİ

SAYI : 146

YEREL YÖNETİMLER PROJELER

FOTOĞRAF GALERİSİ

VİDEO GALERİSİ

Benimsediğimiz hizmet anlayışı, müşterilerimizin her koşulda memnuniyeti için her türlü çabayı göstermeyi taahhüt eder; Standart fiyat politikamız ile her müşteriye aynı iş için aynı fiyat yaklaşımını içerir.
İLETİŞİM BİLGİLERİ