DİLOVASI’NDA SEMT KONAKLARININ SAYISI ARTIYOR

Dilovası Belediyesi’nin, Orhangazi Mahallesi’ne kazandıracağı, 450 m2 kapalı alanda, içerisinde taziye evi, toplantı salonu, kütüphane ve eğitim sınıflarının bulunduğu çok amaçlı semt konağının toplam 750 m2 alan üzerine yapımına başlandı.

0
502

Dilovası Belediyesi’nin, Orhangazi Mahallesi’ne kazandıracağı, 450 m2 kapalı alanda, içerisinde taziye evi, toplantı salonu, kütüphane ve eğitim sınıflarının bulunduğu çok amaçlı semt konağının toplam 750 m2 alan üzerine yapımına başlandı. Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Orhangazi Mahallesi’nde temeli atılan semt konağı projesinin sosyal alanda mahalle halkına çok önemli bir kazanım olacağının altını çizdi.

Kalıcı Değerler Kazandırıyoruz

Mahallelere yönelik yapılan çalışmalar kapsamında semt konağı sayısı da giderek artıyor. İçerisinde kütüphane, çok amaçlı toplantı salonu, kütüphane, eğitim sınıfları, kafeterya ve idari bölümlerin bulunduğu semt konaklarının bir yenisine daha başlandı. Orhangazi Mahallesine yapılacak semt konağıyla vatandaşlar, birçok sosyal ve kültürel etkinliği tek mekânda görebilecek.

Sosyal Hizmetlere Kolayca Ulaşabilecekler

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, vatandaşlarımızın sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak ve ilçeye prestij kazandıracak kalıcı eserlerin temellerini bir bir attıklarını söyledi. Semt konağı projesiyle Dilovası’nın, eğitimden, sosyal belediyecilik hizmetlerine, kültür ve sanata kadar birçok sosyal çalışmaya kolayca ulaşacağına değinen Başkan Toltar, “Kültürel ve sosyal belediyecilik noktasında övüneceğimiz bu güzel sosyal projelerimizden mahallelerimiz yararlanabilecek. Bir anlamda mahalle konakları diyebileceğimiz bu çalışma, kültür, sanat ve çeşitli meslek eğitim kurslarının açılabileceği bir tesis olacak” diye konuştu.

CEVAP VER